Programlar
 Kamera ve Virüs temizleme programlarını www.doktor7.com isimli siteden yükleyebilirsiniz.

Görme engelliler ve okumakta zorluk çekenler için tasarlanmış olan SESLİ OKUTMA PROGRAMLARI sayesinde dilediğiniz yazıyı veya kitabı bilgisayarınıza sesli olarak okutabilirsiniz. Kitap okumaktan sıkılan öğrenciler de derslerini sesli olarak dinleyip başarılarını arttırabilirler.

1.Program: Öncelikle "Espeak" isimli programı tavsiye ediyoruz.  ----- YÜKLE -----

Yükleyip kurduktan sonra bilgisayarınızın en sol alt kısmında yer alan Başlat menüsünde programı göreceksiniz. Okunmasını istediğiniz yazıyı kopyalayıp programa yapıştırın veya File kısmından yazı dosyasını seçin. Dilerseniz Wav formatında okumayı kayıt edip saklayabilirsiniz. Orta kısımdaki ayarlar sayesinde okuma hızını da yavaşlatabilirsiniz.

2.Program: "Oku 3" isimli program ----- YÜKLE -----

Bu programı yükledikten sonra kurarken UNZIP tuşuna basıyorsunuz ve C:\ içinde bir dosya oluşuyor. Bu dosyanın içindeki "Setup Launcher" ile programı kuruyorsunuz. Program açıldığında CTRL+TAB tuşlarına birlikte basın (TAB tuşu CapsLock tuşunun üzerindedir) Sonra yazınızı yapıştırıp CTRL + D tuşlarına birlikte basın okumaya başlayacaktır. (Durdurmak içinse tekrar CTRL + D ) Noktaları, virgülleri okumasını istemiyorsanız DEĞİŞTİR bölümündeki üst kutucuğa : ; , . yani nokta-virgül yazın alt kutucuğu boş bırakarak değiştir yapın nokta-virgüller silinecektir. Bu program bazı durumlarda çok küçük hatalar yapabiliyor. Bunu önlemek için: Okutmak istediğiniz yazınızı boş bir WordPad dosyasına yapıştırın sonra da burdan tekrar kopyala-yapıştır yaparak boş bir NotePad dosyasına yapıştırın sonra burdan tekrar kopyala-yapıştır yaparak programınıza yapıştırın.

Not: Bu programların dışında daha yüksek ses kalitesine sahip fakat çok daha fazla yer kaplayan "GVZ Pc Okur" programını da tavsiye ediyoruz.

Ömer Çelakıl Resmi Sitesi Official Web Site www.kuranca.com www.celakil.com TAGS: Kuranın Şifresi Kuran Şifre Kuran'ın Şifresi Kuranı Kerimin Şifresi kuranı kerim dr ömer celakıl Kuran-ı Kerim'in Şifresi Kur'an Şifresi Kur'an-ı Kerim'in Kuranı Kerim'in Şifresi Şifresi DOKTOR ÖMER ÇELAKIL Kuranı Kerimin şifresi şifreleri Kuran'ı Kerim'in şifresi Kuran'ın şifresi şifreler mucizeleri islam kıyamet alametleri www.celakil.com WWW.CELAKIL.COM TnT kanalı Tv Hayatın şifreleri Mucize İslam Mucizeler
| edit post
  • Ziyaretçi Sayısı

    Çeviri